Płyty komorowe PC Guttagliss easy click

Panele 3 komorowe z poliwęglanu z zamkiem montażowym

Płyty komorowe PC Guttagliss dual - Płyty z poliwęglanu - Płyty dekoracyjne Acrylglas

OPIS PRODUKTU

Zalety
 • wysoka wartość izolacyjna
 • odporne na warunki pogodowe
 • wytrzymałe na uderzenia
 • odporne na działanie gradu
 • długa żywotność
 • ekonomiczność
 • 10 lat gwarancji

 

Zastosowanie
 • przeszklenia
 • ściany, świetliki
 • zadaszenia tarasów pasaży
 • ogrody zimowe
 • pergole, werandy
 • … i Państwa pomysły

 

Materiał

Jeśli chcą Państwo w interesujący sposób zadaszyć np. taras lub werandę wówczas poliwęglanowe panele komorowe guttagliss easy click stanowią doskonałe rozwiązanie. Panele nadają się również do zastosowań jako obudowy ścian lub pionowe pasy doświetlające zarówno w przemyśle jak i w domu.

Panele 3 komorowe guttagliss easy click są produkowane z poliwęglanu, zawierają dodatkową warstwę ochronną, która zapewnia doskonałą odporność na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania ultrafioletowego. Dzięki specjalnym zamkom panele są bardzo łatwe w montażu. Pozwala to zarazem uniknąć stosowania profili łączących, co obniża koszt zadaszenia w stosunku do klasycznych płyt poliwęglanowych.

Montaż

Panele zabezpieczone są folią polietylenową po stronie odpornej na promieniowanie UV. W trakcie montażu należy ją odsunąć w miejscach styku z profilami. Całość folii zdjąć po ukończeniu montażu.

Systemy montażu nie są samonośne i wymagają w każdym przypadku montażu na konstrukcji nośnej. Prosimy o konieczne przestrzeganie następującej instrukcji montażu. Przed rozpoczęciem montażu prosimy o jej całkowite przeczytanie i zastosowanie do montażu tylko naszych oryginalnych dodatków.

Nachylenie dachu : regularne nachylenie wynosi 7°
Konstrukcja nośna: łaty (drewno 60×40, metal)
Powierzchnie łat: należy pomalować na biało lub okleić taśmą odbijającą światło, aby uniknąć zarysowań i deformacji. W razie zastosowania środków impregnujących do ochrony drewna, drewno należy wysuszyć i przewietrzyć, aby uniknąć przebarwień.

Odstępy podparcia są zależne od strefy obciążenia wiatrem i śniegiem oraz kąta nachylenia dachu. Rozstawy należy dobierać wg wykresu.

Dopuszczalne rozstawy łat dla różnych obciążeń powierzchni

Przykład: Maksymalny dopuszczalny rozstaw łat dla obciążeń wiatrem i śniegiem 600 N/m2 wynosi 1 200mm

Montaż odbywa się przez przykręcenie dolnego zamka na każdej łacie.

Kolejny panel zatrzaskuje się od góry. Należy zwracać uwagę na współliniowe położenie wpustu i pióra przed zatrzaśnięciem.

Otwarte komory należy okleić taśmą paroprzepuszczalną

Oklejone komory zamykamy przy użyciu profili Alu-U easy.

Schemat położenia kolejnego panela przed zatrzaśnięciem.

Schemat paneli po zatrzaśnięciu zamka.

Przycinanie
Po rozplanowaniu powierzchni zadaszenia należy odciąć skrajne zamki oraz skrócić panele na żądaną długość. Cięć dokonujemy piłą ręczną lub pilarką o drobnych nierozwartych zębach. Prosimy zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie paneli i zastosowanie osłony, aby uniknąć nierównych krawędzi. Po przycięciu zaleca się przedmuchanie sprężonym powietrzem komór celem usunięcia zanieczyszczeń.

Wiercenie
W miarę możliwości należy stosować wiertło stożkowe, stopniowe lub w razie konieczności wiertło HSS o szlifie 60° do 90°. Wykonać wiercenie próbne. W przypadku, gdy krawędzie otworów wykazują rysy, należy zmienić narzędzie. Rysy mogą powodować pękanie płyt.

Uwaga! Wiercone otwory, odpowiednio do wielkości współczynnika rozszerzalności termicznej, powinny posiadać średnicę o około 4 mm większą od średnicy rdzenia wkręta.

Czyszczenie
wyłącznie za pomocą łagodnego roztworu mydlanego, gąbki i dostatecznej ilości wody.

Składowanie
Paneli nie należy przechowywać w pełnym słońcu. Przy składowaniu w stosach istnieje niebezpieczeństwo deformacji przy bezpośrednim oddziaływaniu promieni słonecznych. Płyty należy składować płasko i chronić przed zanieczyszczeniem i obciążeniem mechanicznym. Do przykrycia odpowiednia jest na przykład biała folia lub sztywny karton.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

REALIZACJE

AKCESORIA

Wkręt ocynkowany 4,0 x 40mm

Profil Alu-F 16 mm
anodowany, zamykający komory
Szerokość: 24 mm
Wysokość: 34 mm
Długość: 6,0m

Podkładka dystansowa
średnica 16mm
średnica otworu 6mm

Taśma odblaskowa PP Alu
samoprzylepna
Szerokość: 50 mm
Długość: 50 m

Taśma zamykająca komory
paroprzepuszczalna, samoprzylepna
– 38 mm x 33 m

Profil Alu-U 16 mm
anodowany, zamykający komory
Szerokość: 24 mm
Wysokość: 19 mm
Długość: 3,0m; 6,0m

Profil Alu-H 16 mm
anodowany, do poprzecznego
łączenia paneli na ścianach
Długość: 6,0m

Profil Alu-U 16 mm,
anodowany, do mocowania wzdłużnego
Długość: 6,0m

Profil Alu-U 16 mm, kątowy,
anodowany,
Długość: 6,0m

Profil przyścienny z uszczelką

GWARANCJA

Na panele 3 komorowe guttagliss easy click udzielamy 5-letniej gwarancji od daty zakupu na pęknięcia wskutek wpływu czynników atmosferycznych lub gradobicia* oraz 10-letniej gwarancji na nadzwyczajny ubytek przejrzystości (maksymalnie 6%) jak również ponadnormatywne zżółknięcie (maksymalnie 10 jednostek).

*- średnica gradu do 20 mm przy prędkości opadu maks. 21m/s

MATERIAŁY DO POBRANIA