Pokrycia Dachowe

Gutta Polska - Płyty z Poliwęglanu

Dobór odpowiedniego pokrycia dachowego jest zawsze dużym wyzwaniem. Różnorodność materiałów, jak też samych konstrukcji dachów, specyficzne parametry techniczne, trwałość, sposób montażu itd. powodują, że wybór nie jest łatwy. Do popularnych produktów, godnych zainteresowania, należą niewątpliwie bitumiczne pokrycia dachowe marki GUTTA.

Bitumiczne pokrycia dachowe

Faliste płyty bitumiczne to idealne rozwiązanie, jeśli poszukujesz opłacalnego, solidnego i trwałego pokrycia dachowego. Dostępne w czterech naturalnych kolorach arkusze bitumiczne stanowią wizualne akcenty i umożliwiają szybką i trwałą renowację dachu. Szybki montaż i łatwa obsługa sprawiają, że bitumiczne płyty są idealnym rozwiązaniem do renowacji.

Bitumiczne płyty faliste cieszą się dużą popularnością wśród projektantów dachów, bo wyglądają efektownie i są łatwe w montażu. Płyty bitumiczne stworzone są z włókna organicznego, nasączonego masą asfaltową, poddaną odpowiedniej obróbce. Uzyskany kształt pozwala łatwo dopasować się do kształtu dachu. To bezpieczne rozwiązanie przywodzące na myśl blachę falistą.

Lekkie płyty montuje się na dachach o różnym nachyleniu. To rozwiązanie jest równie odporne na działanie wilgoci i silnego wiatru, co promieni słonecznych. Z tego względu materiał ten jest dobrym izolatorem. Jeśli szukasz taniego sposobu na pokrycie dachu, to właśnie je znalazłeś.

Bitumiczne pokrycia dachowe – zalety

  • Niedrogie pokrycie dachowe
  • Trwałe i bezobsługowe
  • Dostępne w czterech naturalnych kolorach
  • Lekka waga
  • Łatwe w użyciu i szybkie do układania

Bitumiczne pokrycia dachowe

Płyty barwione są w masie i utwardzane żywicą. Dzięki temu nie łuszczą się i nie blakną. Bitumiczne płyty faliste są odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, w tym promieniowanie UV, nie odbarwiają się, nie kruszą i mają wysoką izolacyjność akustyczną, a ich trwałość określa się na około 20-25 lat. Ich atutem jest także szczelność, odporność na wilgoć, a także na działanie grzybów oraz agresywnych związków chemicznych.

Bitumiczne pokrycia dachowe – zastosowanie

Płyty bitumiczne polecane są do dachów o nachyleniu powyżej 11°. Są polecane zwłaszcza do renowacji starych pokryć blaszanych, z płyt azbestowo-cementowych lub bitumicznych. Ponieważ mało ważą (około 3 kg/m2), nie trzeba wtedy usuwać starego materiału pokryciowego ani jego konstrukcji nośnej (łat, kontrłat, sztywnego poszycia) – nowe płyty mocuje się do starych za pośrednictwem rusztu drewnianego. 

Oczywiście stosować je można również dla nowych dachów, wykonując wcześniej odpowiednie rusztowania na którym możemy zamocować bitumiczne płyty faliste.