Kontakt

Gutta Polska Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 9
62-200 Gniezno woj.wielkopolskie
telefony kontaktowe
(48) 61 428 20 64
(48) 61 428 20 65
(48) 61 428 20 66
numer fax
(48) 61 428 20 67

Płyty komorowe PC


Guttagliss easy click
Guttagliss easy click

Panele 3 komorowe z poliwęglanu z zamkiem montażowym

Zalety
 • wysoka wartość izolacyjna
 • odporne na warunki pogodowe
 • wytrzymałe na uderzenia
 • odporne na działanie gradu
 • długa żywotność
 • ekonomiczność
 • 10 lat gwarancji

 

Zastosowanie
 • przeszklenia 
 • ściany, świetliki
 • zadaszenia tarasów pasaży 
 • ogrody zimowe
 • pergole, werandy
 • ... i Państwa pomysły

 

Materiał

 

Jeśli chcą Państwo w interesujący sposób zadaszyć np. taras lub werandę wówczas poliwęglanowe panele komorowe guttagliss easy click stanowią doskonałe rozwiązanie. Panele nadają się również do zastosowań jako obudowy ścian lub pionowe pasy doświetlające zarówno w przemyśle jak i w domu.

Panele 3 komorowe guttagliss easy click są produkowane z poliwęglanu, zawierają dodatkową warstwę ochronną, która zapewnia doskonałą odporność na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania ultrafioletowego. Dzięki specjalnym zamkom panele są bardzo łatwe w montażu. Pozwala to zarazem uniknąć stosowania profili łączących, co obniża koszt zadaszenia w stosunku do klasycznych płyt poliwęglanowych.

 

Montaż

 

Panele zabezpieczone są folią polietylenową po stronie odpornej na promieniowanie UV. W trakcie montażu należy ją odsunąć w miejscach styku z profilami. Całość folii zdjąć po ukończeniu montażu.

Systemy montażu nie są samonośne i wymagają w każdym przypadku montażu na konstrukcji nośnej. Prosimy o konieczne przestrzeganie następującej instrukcji montażu. Przed rozpoczęciem montażu prosimy o jej całkowite przeczytanie i zastosowanie do montażu tylko naszych oryginalnych dodatków.

Nachylenie dachu : regularne nachylenie wynosi 7°
Konstrukcja nośna: łaty (drewno 60x40, metal)
Powierzchnie łat: należy pomalować na biało lub okleić taśmą odbijającą światło, aby uniknąć zarysowań i deformacji. W razie zastosowania środków impregnujących do ochrony drewna, drewno należy wysuszyć i przewietrzyć, aby uniknąć przebarwień.

Odstępy podparcia są zależne od strefy obciążenia wiatrem i śniegiem oraz kąta nachylenia dachu. Rozstawy należy dobierać wg wykresu.

Dopuszczalne rozstawy łat dla różnych obciążeń powierzchni
 


 

Przykład: Maksymalny dopuszczalny rozstaw łat dla obciążeń wiatrem i śniegiem 600 N/m2 wynosi 1 200mm


 Montaż odbywa się przez przykręcenie dolnego zamka na każdej łacie.Kolejny panel zatrzaskuje się od góry. Należy zwracać uwagę na współliniowe położenie wpustu i pióra przed zatrzaśnięciem.Otwarte komory należy okleić taśmą paroprzepuszczalnąOklejone komory zamykamy przy użyciu profili Alu-U easy.


 

Schemat położenia kolejnego panela przed zatrzaśnięciem.


 

Schemat paneli po zatrzaśnięciu zamka.

Przycinanie
Po rozplanowaniu powierzchni zadaszenia należy odciąć skrajne zamki oraz skrócić panele na żądaną długość. Cięć dokonujemy piłą ręczną lub pilarką o drobnych nierozwartych zębach. Prosimy zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie paneli i zastosowanie osłony, aby uniknąć nierównych krawędzi. Po przycięciu zaleca się przedmuchanie sprężonym powietrzem komór celem usunięcia zanieczyszczeń.

Wiercenie
W miarę możliwości należy stosować wiertło stożkowe, stopniowe lub w razie konieczności wiertło HSS o szlifie 60° do 90°. Wykonać wiercenie próbne. W przypadku, gdy krawędzie otworów wykazują rysy, należy zmienić narzędzie. Rysy mogą powodować pękanie płyt.

Uwaga! Wiercone otwory, odpowiednio do wielkości współczynnika rozszerzalności termicznej, powinny posiadać średnicę o około 4 mm większą od średnicy rdzenia wkręta.

Czyszczenie
wyłącznie za pomocą łagodnego roztworu mydlanego, gąbki i dostatecznej ilości wody.

Składowanie
Paneli nie należy przechowywać w pełnym słońcu. Przy składowaniu w stosach istnieje niebezpieczeństwo deformacji przy bezpośrednim oddziaływaniu promieni słonecznych. Płyty należy składować płasko i chronić przed zanieczyszczeniem i obciążeniem mechanicznym. Do przykrycia odpowiednia jest na przykład biała folia lub sztywny karton.


 


 

Akcesoria podstawoweWkręt ocynkowany 4,0 x 40mmProfil Alu-F 16 mm
anodowany, zamykający komory
Szerokość: 24 mm
Wysokość: 34 mm
Długość: 6,0m
Podkładka dystansowa
średnica 16mm
średnica otworu 6mm

TaśmyTaśma odblaskowa PP Alu
samoprzylepna
Szerokość: 50 mm
Długość: 50 mTaśma zamykająca komory
paroprzepuszczalna, samoprzylepna
- 38 mm x 33 m

Akcesoria dodatkoweProfil Alu-U 16 mm
anodowany, zamykający komory
Szerokość: 24 mm
Wysokość: 19 mm
Długość: 3,0m; 6,0mProfil Alu-H 16 mm
anodowany, do poprzecznego
łączenia paneli na ścianach
Długość: 6,0mProfil Alu-U 16 mm,
anodowany, do mocowania wzdłużnego
Długość: 6,0mProfil Alu-U 16 mm, kątowy,
anodowany,
Długość: 6,0mProfil przyścienny z uszczelką

Na panele 3 komorowe guttagliss easy click udzielamy 5-letniej gwarancji od daty zakupu na pęknięcia wskutek wpływu czynników atmosferycznych lub gradobicia* oraz 10-letniej gwarancji na nadzwyczajny ubytek przejrzystości (maksymalnie 6%) jak również ponadnormatywne zżółknięcie (maksymalnie 10 jednostek).

*- średnica gradu do 20 mm przy prędkości opadu maks. 21m/s

1. Łaty należy okleić taśmą odblaskową lub pomalować na jasny kolor.2. Pierwszy panel docinamy poprzecznie na żądaną długość. Zachowujemy 5-10 cm wysięgu panela poza łatę okapową. W razie potrzeby komory należy przedmuchać sprężonym powietrzem3. Z pierwszego brzegowego panela odcinamy wzdłużnie zamek ok. 2mm za pełną komorą.4. Skrajne brzegi profila F zacinamy skos.5.Panel wsuwamy w kieszeń profila aby przylegał na całej długości. Mocujemy ściskami stolarskimi do łat i trasujemy otwory. Po nawierceniu wiertłem O 4mm skręcamy do łat stosując po 2 podkładki dystansowe.6. Podkładki dystansowe pozwalają odsadzić ściankę profila od łaty. Dzięki temu dolna krawędź profila tworzy kapinos.7. Panel przykręcamy na każdej łacie (bez wiercenia) wkrętem 4,0 x 40mm.8.Zatrzaskujemy kolejny panel, aż do usłyszenia wyraźnego kliknięcia. Czynności 8-3 powtarzamy do osiągnięcia drugiego skraju dachu.9. Otwarte komory należy okleić taśmą paroprzepuszczalną.10. Profil okapowy F docinamy na długość i zacinamy skosy. Celem odprowadzenia kondensatu zaleca się nawiercenie kieszeni profila od spodu. Otwory O 3 mm w odstępach co 10 cm.11. Profil okapowy nabijamy na panele przy użyciu młotka gumowego.« Wróć